• Kāpņu projektēšana
  • izgatavošana
  • montāža
Reizē ar Latviju
Var teikt, ka mūsu uzņēmums dzima reizē ar Latviju, jo uzņēmuma pirmsākumi meklējami laikā, kad mūsu komandas vecākais meistars Juris Pāns 1991. gadā nodibināja vienu no pirmajiem kokapstrādes uzņēmumiem Latvijas Republikā - individuālo meistara darbnīcu ar nosaukumu "J.P. firma". Tajā laikā uzņēmums galvenokārt nodarbojās ar individuālo pasūtījumu veikšanu, izgatavojot plaša spektra galdniecības izstrādājumus tai skaitā logus, durvis, mēbeles, virtuves un, protams, kāpnes.

Mūsu aicinājums
Vēlāk sapratām, ka kāpnes ir tas, kas mūs saista visvairāk, kā rezultātā 1996. gadā uzņēmumu restrukturizēja, pārdēvējot to par individuālo uzņēmumu "Kāpnes-JP". Līdz ar šo notikumu uzņēmuma darbībā jau sāka iesaistīties vecākais dēls Artūrs, kurš vēlāk uzņēmumu pārņēmis savos grožos, turpināja īstenot galdniecības izstrādājumu realizēšanu, taču nu jau ar specializēšanos kāpņu izgatavošanā. Viss ritēja savu gaitu, taču zinājām, ka kaut kas trūkst - varbūt jaunas tehnoloģijas?

Jaunu tehnoloģiju meklējumos
Apzinoties jaunu tehnoloģiju nepieciešamību un liekot lietā ģimenē izkopto vācu valodu, nolēmām meklēt potenciālos sadarbības partnerus Vācijā. Meklējumi nebija viegli, taču tie vainagojās ar jauna partneruzņēmuma "Krämer & Pans Treppenwelt" GmbH dibināšanu jebšu mūsu valodā - SIA "K un P kāpņu pasaule". Šo partnerattiecību rezultātā 2003. gadā tika modernizēts uzņēmuma aprīkojums, kas ļāva ražot vidēji 20 kāpnes mēnesī eksportam uz Vāciju. Jāatzīst, šī sadarbība neturpinājās ilgi, jo darījumos iesaistītā Vācijas puse nepildīja savas finansiālās saistības. Tomēr, neskatoties uz to, tā bija ārkārtīgi vērtīga pieredze. Šīs neilgās sadarbības rezultātā esam apguvuši Vācijā patentētu kāpņu ražošanas tehnoloģiju, ar kuru Latvijā neviens cits uzņēmums nestrādā.

Jaunā paaudze
Tagad uzņēmums ir lielu pārmaiņu priekšā, jo kā saka, gadi nenāk vieni un ir nepieciešams galdniecības amata gudrības nodot jaunajai paaudzei, kas šobrīd arī tiek īstenots, par ko liecina nu jau abu dēlu iesaistīšanās uzņēmuma vadīšanā un attīstīšanā. Savukārt, tas, vai uzņēmuma vēstures rindas tiks turpinātas, tagad ir atkarīgs no jaunajiem censoņiem. Es, kā šīs idejas un arī abu dēlu tēvs, protams, ceru, ka mūsu ģimenes arods turpinās pastāvēt ne vien trešajā, bet arī ceturtajā un piektajā paaudzē, jo vismaz šobrīd viss liecina par to, ka tas tā arī būs.

Paldies, ka izlasījāt!

Patiesā cieņā,
Juris Pāns
 

Adrese:
"Gobas", Staļģene
Jelgavas novads,
LV-3031, Latvija

Kontakti:
Tālrunis: +371 630 85 840
Mobilais: + 371 263 44 652
E-pasts: juris.pans@inbox.lv

Rekvizīti:
Nosaukums: K un P kāpņu pasaule SIA
Reģ. Nr.: LV43603020343
Banka: Citadele AS
Konts: LV68PARX0006608750001

Mūsu partneri: